Ako ušetriť pri zariaďovaní bytu?

Ako ušetriť pri zariaďovaní bytu?

Keď sa nám konečne pošťastí dostať sa do vlastného bytu, často sme s peniazmi, ako sa hovorí, tak akurát. Ž čoho vyplýva, že na zariadenie nám už veľa finančných prostriedkov nezostáva. Preto sme sa rozhodli napísať zopár rád, ktoré by napomohli pri zariaďovaní a finančné by Vás táto činnosť (zariaďovanie Vášho bytu) nezruinovala.

V prvom rade si dávajte pozor na eufóriu z nového bytu a nekonajte impulzívne. Mohlo by sa Vám stať, že nakúpite nábytok zbytočne predražený a niekedy sa Vám nemusí hodiť ani do interiéru. Táto skutočnosť by Vás mohla veľmi mrzieť, pretože kúpiť si sedačku, ktorá stála rovnako ako pol bytu pienlaina heti 24h, a ktorá sa ešte do Vašej novučičkej obývačky ani nehodí, je na šľak trafenie. Nebojte sa nakupovať v bazároch. Či už sa jedná o kamenný, alebo internetový predaj v ponuke je určite množstvo zachovalého a pekného nábytku. Dokonca sa občas môže jednať o jedinečné kúsky, ktoré majiteľ predáva napr. po svojich starých rodičoch a ani si neuvedomuje ich hodnotu.

Na začiatku si spíšte zoznam nábytku, ktorý potrebujete. Vyhnete sa tak nákupu zbytočností. Základom je mať kuchyňu, posteľ a skriňu. Nehanbite sa použiť svoj nábytok z bývalej detskej izby u rodičov. Možno máte pocit, že je to akoby ste sa ani nepresťahovali, ale na začiatku Vám takýto krok môže určite pomôcť ochrániť Vaše peňaženky. Nebojte sa vlastnej nápaditosti v prípade dekorácie. Na výzdobu vlastného bytu môžete zvoliť vlastnoručne vyrobené dekoračné predmety. Priestor krásne vydekorujete napríklad fotografiami, rôznymi kameňmi, či vecami, ktoré nájdete v prírode, napríklad sezónnymi voľne rastúcimi kvetmi.

Nenechajte sa zlákať zbytočnými pútavými akciami. Základným pravidlom pri zariaďovaní bytu je, že nie všetko potrebujete hneď. Pri šetrení je celkom výhodné využívať internetový obchod. Veľa nábytkárov má svoje internetové predajne, kde ponúka pre svojich zákazníkov špeciálne zľavy. Po porovnaní s kamennými obchodmi teda častokrát zákazník zistí, že sa nábytok na internete oplatí kúpiť viac. Je však pravda, že s nákupom na internete prichádza aj isté riziko. Za veľmi nepraktické možno považovať to, že si nábytok v skutočnosti človek nemôže pozrieť, a tým sa dostáva do rizika, že kúpi vec, ktorá sa mu v skutočnosti nebude páčiť. Predsa len mnohé obrázky môžu skresľovať. Je však pravda, že je to skôr vec strácania času, pretože ak Vám takýto nábytok príde domov a nepáči sa Vám, jednoducho ho vrátite a za vrátené peniaze nakúpite inde.

Mohlo by sa zdať, že nábytok od stolára Vás môže zruinovať, čo však nemusí byť celkom pravda e heti24.fi. Stolárske práce a výrobky na mieru môžu byť často oveľa výhodnejšie ako mnohé masívne nábytky z obchodných reťazcov. A ďalšou nesmiernou výhodu nábytku na mieru je jeho neuveriteľná praktickosť a kvalita. Dôležitú úlohu tu však zohráva nájsť naozaj kvalitného stolára. A hlavná rada na záver, nekupujte si nikdy príliš lacné veci. Je totiž akýmsi nepísaným pravidlom, že lacné veci Vás v dlhodobom horizonte stoja oveľa viac ako tie drahšie. Nábytok vyrobený z drevotriesky často nemá veľmi dlhú životnosť a používaním sa oveľa skôr opotrebuje ako kvalitný drevený nábytok. Na začiatku síce môže byť investícia o čosi vyššia, ale kupovať si každého pol roka napr. nové stoličky nemusí byť tiež zrovna lacná záležitosť.